Aktualności

06-07-2015 -

Grupa SIMPLE w raporcie dotyczącym informatyzacji polskiej służby zdrowia!

Redakcja magazynu Rynek Zdrowia przedstawiła Raport z Informatyzacji rynku medycznego. Do jego współtworzenia zaprosiła m.in. firmę SIMPLE S.A. Marek Dynowski przedstawiciel Grupy Kapitałowej SIMPLE, mówił o skali informatyzacji jednostek medycznych w Polsceczynnikach wpływających na sukces realizowanych projektów informatyzacji oraz bezpieczeństwie informacji medycznych.

Przedstawiciel GK SIMPLE pytany o kwestie zaawansowania stanu informatyzacji w szpitalach mówi:
Podstawowe elementy systemów HIS są dzisiaj obecne w większości polskich szpitali. Są to zazwyczaj moduły odpowiedzialne za podstawowe informacje z zakresu ruchu chorych oraz rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli jednak mówimy o zintegrowanych systemach obejmujących szeroki zakres funkcjonalny, skala informatyzacji w naszej ocenie to nie więcej niż 50% jednostek, które posiadają wdrożony system HIS bądź są w trakcie procesu zakupowego lub na etapie wdrożenia(…)
Wymogi stawiane przez projekty P1 i P2 spowodują, ze w najbliższym czasie w pozostałych szpitalach konieczne będzie zintensyfikowanie działań, aby został wdrożony zintegrowany system HIS, zapewniający obieg informacji między wszystkimi jednostkami organizacyjnymi.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu.

powrót