Aktualności

20-04-2020 -

GK Simple wspiera szpitale przekazując nieodpłatnie pakiet rozwiązań umożliwiających pracę zdalną i obsługę pacjentów

Aktualna sytuacja zmusiła placówki medyczne do ograniczeń związanych z przyjmowaniem pacjentów oraz udzielaniem konsultacji lekarskich, dlatego Grupa Simple, notowana na GPW grupa kapitałowa do której należy Medinet, oferująca m.in. wdrożenia systemów HIS dla placówek medycznych, udostępniła bezpłatnie posiadany w ofercie pakiet funkcji ePortal jako rozszerzenie systemu HIS.

ePortal to rozwiązanie umożliwiające kompletną obsługę wizyty z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu osoba chora bez wychodzenia z domu może zarejestrować się na konsulatację u specjalisty lub badanie diagnostyczne. Poza tym pacjent ma możliwość pobrania opisu wizyty, wyników badań diagnostycznych oraz zamówienia eRecepty na leki przyjmowane na stałe. Dodatkowo – najważniejszą i najnowszą cechą rozwiązania ePortal – jest możliwość konsultacji z lekarzem za pomocą telekonferencji.

Szpitale i placówki medyczne to miejsca szczególnie narażone na rozprzestrzenienie się choroby. Dlatego – w związku z zaleceniami dot. pozostawania w domu oraz kontaktowania się z lekarzami w sposób zdalny, udostępniamy za darmo pakiet ePortal. Oferowane przez Simple rozwiązanie umożliwia zasięgnięcie porady specjalisty za pomocą wideokonferencji. Dzięki temu pacjent może opowiedzieć o objawach i pokazać ewentualne zmiany chorobowe, a lekarz jest w stanie ocenić rodzaj dolegliwości oraz zaproponować sposób leczenia – mówi Rafał Wnorowski, Prezes Zarządu Simple SA.

Po rejestracji terminu telekonferencji pacjent otrzymuje SMS oraz e-mail z linkiem pozwalającym na uruchomienie wideokonsultacji – co pozwala na łatwe i szybkie połączenie się z lekarzem.  Pakiet ePortal jest skonstruowany tak, by jego uruchomienie wymagało jedynie niewielkich zmian konfiguracji i uprawnień w HIS, dzięki czemu placówka ochrony zdrowia może w bardzo krótkim czasie rozpocząć korzystanie z nowych funkcjonalności.

Nieustannie rozwijamy produkty, także te dedykowane placówkom medycznym. Nowe rozwiązania dla szpitali, oparte na telemedycynie i wykorzystujące kompetencje naszych bioinformatyków, usprawnią bieżącą obsługę pacjentów w tak trudnej sytuacji jak obecna oraz doskonale odpowiedzą na potrzeby jednostek w nowej rzeczywistości. To kolejna forma wsparcia placówek ochrony zdrowia jaką wdrożyliśmy. Wśród naszych Klientów są jednostki potrzebujące dodatkowej pomocy, pierwszą grupę szpitali walczących ze skutkami pandemii już wsparliśmy finansowo, przed nami kolejne – dodaje Wnorowski.

By skorzystać z usług oferowanych przez ePortal pacjentom wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie i rejestracja online – konto pacjenta może być założone podczas rejestracji w placówce. W skład pakietu ePortal wchodzą funkcjonalności: Rejestracja do Przychodni, Przeglądanie opisów wizyt w Przychodni,  Rejestracja do Pracowni Diagnostycznej, Przeglądanie wyników badań, Pobieranie wyników badań obrazowych, Obsługa zamówień recept na leki stałe oraz Wideokonsultacja lekarska. Oferowany Klientom Simple pakiet dostępny jest bezpłatnie do końca lipca br.

powrót